فروردین 12, 1402

دانلود پاورپوینت ژن درمانی از پزشکی سنتی تا پزشکی نوین- ارزان فایل

2017 6 4 21 56 9 570 اسفند 23, 1401

پاورپوینت ژن درمانی از پزشکی سنتی تا پزشکی نوین

پاورپوینت ژن درمانی از پزشکی سنتی تا پزشکی نوین

پاورپوینت ژن درمانی از پزشکی سنتی تا پزشکی نوین

دسته بندی پزشکی
فرمت فایل ppt
حجم فایل 2.951 مگا بایت
تعداد صفحات 25
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

وقتی که

جورج مندل ، طی سلسه تحقیقات با نخود سبز ، الگوی وراثت را توصیف کرده او مشاهده کرد که ویزگی ها در واحد های جداگانه ای که ما به عنوان ژن می شناسیتم ، به ارث می رسند . کار مندل پایه ی دستاورد های علمی آینده را گه پیشرو عرصه ی زنتیک مدرن بودند بنیان نهاد . اما تا سال های 1950 اطلاعات اندکی از ماهیت فیزیکی ژن ها در دسترس بود . وقتی که بیوشیمی دان آمریکایی جیمز وستون و بیوفیزیک دان بریتانیایی فرانسیس کریک مدل انقلابیشان از مارپیچ دو رشته ای DNA اراوه کردند ، یک کشف مهم و فکلیدی دیگر در اوایل دهه ی 1970 صورت گرفت . وقتی که محققان یک سری آنزیم کشف کردند که باز کردن رشته های DNA از هم و چسباندن مجددشان را به شکل دوباره سازی ممکن می کرد . این پیشرفت های ژنتیکی زمینه را برای پیدایش مهندسی زنتیک فراهم کردند ؛ که دارو ها و آنتی بادی های جدیدی ساخته و دانشمندان را قادر ساخته به ژن درمانی فکر کنند . چند سال بعد از جداسازی ژن ها از DNA ژن درمانی در سالهای 1980 کشف شد .

پروسه ی ژن درمانی کماکان پیچیده است و تکنیک های بسیاری همچنان به توسعه احتیاج دارند . چالش توسعه ی زن درمانی موفق برای هر شرایط مشخصی قابل توجه است . شرایط گفته شده باید به خوبی فهمیده شده باشند ؛ زن نامیرای خراب باید تشخیص داده شود و یک کپی سالم از ژن دخیل باید در دسترس باشد . سلول های خاصی که در بدن نیاز به درمان دارند باید مشخص شوند و باید قابل دسترسی باشند . وسیله ای برای رساندن موثر آن کپی سالم به سلول ها باید در دسترس باشد . و بیماری ها و لینک زنتیکی دقیقشان باید تماماً فهمیده شده باشند .

انواع ژن درمانی :

2 نوع ژن درمانی وجود دارد

1-germ line gene therapy : که germ cell ها ( اسپرم یا تخمک ) با ورود ژن های فانکشنال به دورن زنومشان ، اصلاح می شوند . به این شکل ، تغییرات ناشی از ژن درمانی ارثی و قابل انتقال به نسل های بعدی خواهد بود . از نظر تئوری ، این رویکرد باید قویا ً در درمان بیماری های ژنتیکی و نقص های ارثی موثر باشند . ولی در حال حاضر تعدادی مشکل تکنیکال و دلایل اخلاقی باعث میشوند که احتمال اینکه germ line therapy در آینده ی نزدیک در انسان به کار گرفته شود ، پایین باشد .

2-somatic gene therapy : که ژن های درمانی به درون سلول های سوماتیک بیمار انتقال می یابند . هر تاثیر و بهبودی تنها منحصر بع آن بیمار خاص خواهد بود و به نسل های بعدی بیمار نخواهد رسید .

ژن درمانی آینده ی روشنی برای علم پزشکی خواهد بود

ژن درمانی انسانی مروری مختصر بر انقلاب و تکامل ژنتیک ؛ نام مقاله ای است که این پاورپوینت بر اساس آن تنظیم شده است . سمینار و ارائه ای قوی و علمی و برانگیزاننده برای دانشجویان و دانشگاه .

 

فایل های پیشنهادی

 1. کسب ثروت میلیاردی از اینترنت ماهی 472 میلیون
 2. آموزش ویدیویی تعمیرات الکترونیکی موبایل برند سامسونگ SAMSUNG
 3. آموزش ویدیویی تعمیرات الکترونیکی موبایل برند اچ تی سی htc
 4. آموزش ویدیویی تعمیرات الکترونیکی موبایل برند اپل apple
 5. لیست واردکنندگان و تجار فرش در کشور هندوستان
 6. دانلود نرم افزار مراقبت از خانواده در فضای مجازی(رایگان)-سافت ام اس
 7. مترجم-مترجم ویرا مودشده
 8. روابط فوق العاده عالی
 9. هیپنوتیزم – خودهیپنوتیزم – ناخودآگاه
 10. آموزش ویدیویی تعمیرات الکترونیکی موبایل برند ال جی LG
 11. امپراطوری ثروت
 12. آموزش فوق العاده حرفه ای دیجیتال مارکتینگ