فروردین 5, 1402

پاورپوینت تحلیل و بررسی نقش و جایگاه پل سازی در معماری دوره ی صفویه

پاورپوینت تحلیل و بررسی نقش و جایگاه پل سازی در معماری دوره ی صفویه

پاورپوینت تحلیل و بررسی نقش و جایگاه پل سازی در معماری دوره ی صفویه دارای 56 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 56
حجم 4879 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی ppt
دسته بندی پاورپوینت معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب :


چکیده
مقدمه
پیشینه پژوهش
صفویان
جایگاه بناهای عام المنفعه در زندگی مردم
اهمیت و جایگاه پل ها در راه سازی و ارتباطات
کاربرد پل ها
معماری پل )اجزاء تشکیل دهنده پل(
معماری پل های صفوی
مصالح مورد استفاده در پل ها
نتیجه گیری
منابع

 

بخشی از متن پاورپوینت :


چکیده

دوره صفویه را می توان یکی از درخشان ترین دوره تاریخ معماری ایران دانست، ایجاد حکومت مرکزی مقتدر و امنیت ناشی از آن، پیشرفت در فناوری ساختمان، توسعه ی شهرها و هنردوستی پادشاهان صفوی، از جمله عوامل شکوفایی معماری این دوران به شمار می آیند. پل سازه ای برای عبور از موانع فیزیکی است تا ضمن استفاده از فضا بتواند عبور و مرور را تسهیل کند. در دوره صفوی به جهت گسترش شبکه راه ها و اقبال زیادی که متوجه معماری بود، پل سازی از پیشرفت قابل توجهی برخوردار شد. بناهای تاریخی و عام المنفعه ایران یک بخش افتخارآمیزی از هنر معماری اسلامی ایران و نیز زبان گویایی از فرهنگ غنی ایرانی و معنویت حاکم بر آن است که مهارت و استادی فوق العاده ای صرف طراحی، ساخت و تزئین این گونه بناها شده است. 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پاورپوینت تحلیل و بررسی نقش و جایگاه پل سازی در معماری دوره ی صفویه,دانلود رایگان پاورپوینت بررسی پل سازی در معماری دوره ی صفویه,نقش پل سازی در معماری دوره ی صفویه,پاورپوینت رایگان بررسی پل سازی در معماری دوره ی صفویه,پل سازی در معماری دوره ی صفویه,پاورپوینت پل سازی در دوره صفویه,پل سازی در دوره صفویه,تحقیق پل سازی در دوره صفویه