فروردین 8, 1402

پاورپوینت تحلیل و بررسی معماری و موسیقی

پاورپوینت تحلیل و بررسی معماری و موسیقی

پاورپوینت تحلیل و بررسی معماری و موسیقی دارای 36 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 36
حجم 15394 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی ppt
دسته بندی پاورپوینت معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب :


مراحل آفرینش یک اثر هنری

انواع هنر

لویی کان

آدولف لوس

تعریف معماری

تعریف موسیقی

برخورد شکلی با بررسی لایه های بیرونی

برخورد شکلی با بررسی لایه های درونی

فضا و فضا سازی

فضای معماری در دورۀ رنسانس

فضای موسیقی در دورۀ رنسانس

فضای معماری در دورۀ رکوکو

فضای موسیقی در دورۀ رکوکو

فضای معماری در دوره رمانتیک

فضای موسیقی در دوره رمانتیک

فضاهای مکث یا تنوع

ریتم

رنگ

جدول هم سانی و پیوندهای معماری و موسیقی

منابع

 

بخشی از متن پاورپوینت :


تعریف معماری

شناخت معماری با شناخت عوامل تشکیل دهنده آن آغازمی شود. این برداشت در بر گیرنده کلیه عناصر کالبدی و ساختاری است و امور و مسائل جامعه شناختی فرهنگی – که از شاخه علوم انسانی نشأت گرفته -کلیتی را می سازد که بدان <معماری> اطلاق می شود .

تعریف موسیقی

موسیقی تراوش احساسات و اندیشه های آدمی ومبین حالات درونی  می باشد. کشف کشاورزی  و احساس نیاز به باد و باران سبب  شد که  اعتقاداتی در انسانها بوجود بیاید  منجمله  اعتقاد داشتن به قدرتهای جادویی و در نتیجه تولید صداهایی همراه با حرکات ریتمیک برای جلب توجه طبیعت جهت تولید رعد و برق – باران و باد .باور داشت که نمایش یک شی با کلمات ( آوازه خوانی ) موجب حصول آن می شود . هسته اصلی آوازهای دسته جمعی در این دوران پایه گذاری شد و موسیقی در خدمت دین قرار گرفت . همچنین از آواز و رقص در کشاورزی هم سود می جست و معتقد بود که گیاهان از آن تاثیر می گیرند و با موسیقی با طبیعت ارتباط برقرار می کرد. از این " زبان ارتباطی " بعدها آوازهای کلیسایی شکل گرفت.

برخورد شکلی با بررسی لایه های بیرونی

از ساده ترین نوع این برخوردها میتوان به نسبت دادن خط آسمانِ کوه و بناهای مذهبی به اوج و حضیض به کار رفته در میزانهای موسیقی اشاره داشت. یکی از رویکردهای معاصر ترجمة صوت به فرم قابل رؤیت است.
یکی از راه های این ترجمه استفاده از روشی است که توسط یک فیزیکدانِ آلمانی به نام « اِرنست چِلادنی» در سال 1787 اختراع شد.او ابتدا ماسه های ریزی را بروی یک سطح شیشه ای پخش کرد، سپس آن را توسط ارتعاشات ویولن به نوسان درآورد. این نوسان ها باعث میشد ماسه ها نقش های متنوعی به خود بگیرند.


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

دانلود پاورپوینت تحلیل و بررسی معماری و موسیقی,پاورپوینت تحلیل و بررسی معماری و موسیقی,دانلود رایگان پاورپوینت معماری و موسیقی,معماری و موسیقی,پاورپوینت معماری و موسیقی,تحلیل معماری و موسیقی,تحقیق معماری و موسیقی,بررسی رابطه معماری و موسیقی,پاورپوینت رایگان معماری و موسیقی