فروردین 8, 1402

پاورپوینت تحلیل و بررسی معماری قلعه رودخان

پاورپوینت تحلیل و بررسی معماری قلعه رودخان

پاورپوینت تحلیل و بررسی معماری قلعه رودخان دارای 65 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 65
حجم 5851 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی ppt
دسته بندی پاورپوینت معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب :


مقدمه
نام قلعه‌ی رودخان
معرفی قلعه رودخان
تاریخچه
معماری قلعه رودخان
نگاه کلی به معماری قلعه
خصوصیّات معماری بنا
سردر ورودی
بخش غربی
اجرای قوس به روش رومی
اجرای قوس به روش ضربی
باروی قلعه
برج‌های دیده‌بانی یا قراولخانه‌ها
شاه نشین
آب انبار
ﺑﻨﺎﻫﺎی ﻏﯿﺮﻧﻈﺎﻣﯽ
ﭘﻠﮑﺎن
دﯾﻮار
بررسی نورگیری سقف
ﺗﺄﺳﯿﺴﺎت
تحلیل سازه‌ی قلعه
پی سازی با سنگ

 

بخشی از متن پاورپوینت :


مقدمه

قلعه‌ی رودخان، یکی از شگفت انگیزترین بناهای نظامی ایران است. این بنای عظیم در ۲۳ کیلومتری شهرستان فومن در استان گیلان و میان کوه‌های جنگلی، در ارتفاع ۶۸۷ تا ۷۷۸ متری از سطح آب دریاهای آزاد و بر خط الرأس کوهی در انتهای رشته کوه تالش، معروف به «قلعه‌ی ژیه»، قرار گرفته است. پهنه‌ی این قلعه ۶/۲ هکتار است و طول دیوارهای قلعه به ۱۵۵۰ متر می‌رسد که در آن ۵۲ برج نگهبانی عظیم واقع شده است.در جهت شمال غربی قلعه، رودخانه‌ای همنام خود قلعه جاری است که از ارتفاعات پشت کوه و ماسوله داغ تالش حد فاصل استان گیلان و زنجان سرچشمه می‌گیرد. ارتفاع قلعه نسبت به شهر رشت ۶۸۰ متر است. در جهت شمالی قلعه، رودخانه‌ای به نام قلعه‌ی رودخان وجود دارد که با باران اندکی هم آب آن دو برابر می‌شود، به طوری که آب نسبتاً زیاد این رودخانه در گذشته مانع حرکت سربازانی می‌شد که به طرف قلعه می‌رفتند. جنگل‌های انبوه قدیمی نیز مانع دیگری برای حرکت مردان جنگلی بودند، به همین خاطر این دژ در دوران آبادانی ممتد خود کمتر مورد حمله‌ی متجاوزان قرار گرفت. 

نام قلعه ی رودخان

چون این قلعه‌ی تاریخی در کنار رودخانه‌ای بنا شده است به «قلعه‌ی رودخان» معروف است. کلمهی «رودخان» در واقع مخفف رودخانه و قلعه‌ی رودخان یعنی قلعه‌ای که در نزدیکی رودخانه است. این قلعه در ادوار تاریخی به نام‌های «قلعه‌ی هزارپله»، «حسامی»، «سکسار»، «سگ سار» و «سگسال» نیز نامیده شده است.


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پاورپوینت تحلیل و بررسی معماری قلعه رودخان,دانلود رایگان پاورپوینت بررسی معماری قلعه رودخان,پاورپوینت رایگان بررسی معماری قلعه رودخان,بررسی معماری قلعه رودخان,معماری قلعه رودخان,پاورپوینت معماری قلعه رودخان,تحقیق معماری قلعه رودخان,تحلیل معماری قلعه رودخان,قلعه رودخان