فروردین 5, 1402

پاورپوینت تحلیل و بررسی بیوگرافی و آثار هوشنگ سیحون

پاورپوینت تحلیل و بررسی بیوگرافی و آثار هوشنگ سیحون

پاورپوینت تحلیل و بررسی بیوگرافی و آثار هوشنگ سیحون دارای 88 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 88
حجم 13033 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی ppt
دسته بندی پاورپوینت معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

پاورپوینت تحلیل و بررسی بیوگرافی و آثار هوشنگ سیحون

فهرست مطالب :


تولد و تحصیلات 
بازگشت به ایران 
نحوه برخورد با معماری 
نقاشی و طراحی های سیحون
آثار هوشنگ سیحون
آرامگاه بو علی سینا
فضا های موجود در مقبره
تاریخچه
مشخصات بنا 
مدل سه بعدی
آرامگاه خیام 
آرامگاه نادرشاه افشار
خانه ییلاقی 
ساختمان مرکزی بانک سپه 
موزه توس 

 

بخشی از متن پاورپوینت :


تولد و تحصیلات 

دراین مجال به معرفی مردی میپردازم که طرح و قلم او حرف می زند با تاریخ مرد بناهای ماندگار؛ مردی که گل میافشاند تا طرحی نو در اندازد اگر در لابلای عکس های یادگاری از شهر و دیارتان ایران، عکسی از باغ و عمارت حکیم ابوعلی سینا دارید، طرح این مرد بزرگ هم نمایان است، اگر لختی در باغ آرامگاه حکیم عمر خیام و یا در کنار مقبره ی زیبای کمال الملک درنیشابور مبهوت مانده اید، بی شک خالق آن همه طرح و نقش را نیز یاد کرده اید؛ بله،هوشنگ سیحون به میان ما خواهد امد، معمار و نقاش عمارت ها و موزه های ماندگار؛ طراح موزه آرامگاه نادرشاه افشار و مقبره ی کلنل محمد تقی خان پسیان سردار آزاده ی خراسان؛ طراح بنای موزه توس و دهها عمارت دیگر. هوشنگ سیحون، معمار و طراح پیشرو و صاحب سبک در معماری نوین ایرانی است که آثار زیبا، ماندگار، معتبر و بی­نظیرش باگذشت چندین دهه­ از ساخت آنها، همچنان بر تارک معماری معاصر ایران می­درخشند. آثاری همچون آرامگاه ابوعلی­سینا و باباطاهر در همدان، آرامگاه حکیم عمرخیام و کمال­الملک در نیشابور، آرامگاه نادرشاه افشار در مشهد و ده­ها اثر دیگر. سیحون که می­توان اورا متعلق به نسل اول معماران مدرن در ایران دانست. در آثار متعدد خود توانسته است به بیانی نوین در تلفیق معماری سنتی ایران و معماری مدرن دست یابد. همچنین او علاوه بر فعالیت در عرصه معماری، ذخایر فرهنگی دورافتاده ­ترین نقاط ایران را کشف و ثبت کرده و ارزش هنری ­آنها را به خود ایرانی­ها نشان داده است.هوشنگ سیحون درسال 1299 شمسی در یک خانواده هنرمند در تهران به دنیا آمد پدر بزرگ او میرزا عبدالله فراهانی پدر موسیقی سنتی ایران بود. مادر و دایی اش نیز از نوازندگان تار و سه تار بودند.


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پاورپوینت تحلیل و بررسی بیوگرافی و آثار هوشنگ سیحون,پاورپوینت بررسی بیوگرافی و آثار هوشنگ سیحون,پاورپوینت تحلیل بیوگرافی و آثار هوشنگ سیحون,پاورپوینت بیوگرافی و آثار هوشنگ سیحون,دانلود رایگان پاورپوینت بررسی بیوگرافی و آثار هوشنگ سیحون,پاورپوینت بیوگرافی هوشنگ سیحون,پاورپوینت آثار هوشنگ سیحون,پاورپوینت رایگان بررسی بیوگرافی و آثار هوشنگ سیحون,بررسی بیوگرافی و آثار هوشنگ سیحون,پاورپوینت رایگان آثار هوشنگ سیحون,بیوگرافی هوشنگ سیحون,هوشنگ سیحون,آثار هوشنگ سیحون