فروردین 5, 1402

پاورپوینت تحلیل و بررسی انواع معماری مدرن

پاورپوینت تحلیل و بررسی انواع معماری مدرن

پاورپوینت تحلیل و بررسی انواع معماری مدرن دارای 54 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 54
حجم 5720 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی ppt
دسته بندی پاورپوینت معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب :


معماری مدرن
مدرنیته
معماری مدرن اولیه
مکتب شیکاگو
ساختمان بیمه ویلیام لی برون جنی
ساختمان شانزده طبقه بلوک مانودناک
مکتب هنر نو
جنبش فوتوریسم
معماری مدرن متعالی
کانستراکتیویسم
ماکت بنای یادبود ولادیمیر تاتلین
ساختمان روزنامه پراودا اثر الکساندر وسنین
مجموعه چندیگار
مجموعه برازیلیا
ویلا ساوا
معماری ارگانیک
خانه روبی شیکاگو
خانه آبشار فرانک لوید رایت
پارک جمشیدیه هوشنگ سیحون
معماری مدرن متأخر
دانشکده ییل، پل رودولف
شهرک اکباتان

 

بخشی از متن پاورپوینت :


معماری مدرن

عوامل متعددی مانند خرد گرایی،توسعه علم و توسعه فلسفه و به ویژه گسترش تکنولوژی موجب تکوین مدرنیسم شد .استفاده از مظاهر تکنولوژی از جمله کاربرد فلز در ساختمان سازی شروع شد. نیاز به استفاده از سازه های فلزی و کاربرد شیشه در ساختمان های شیکاگو و تکوین مکتب شیکاگو در۱۸۷۱ و ساخت برج ایفل زمینه ای مناسب را برای استفاده از مصالح جدید فراهم کرد. بعد از جنگ جهانی نیاز به احداث ساختمان هایی با استفاده از معماری مدرن شکل گرفت. میس ون رو و لوکوربوزیه از معماران مشهور دوران متعالی بودند. لوکوربوزیه اصول پنجگانه ای مانند مرتفع سازی و باغ روی بام و پلان آزاد وکاربرد پنجره کشیده و نمای آزاد و استفاده از سقف کنسول را از اصول معماری مدرن می دانست. به تدریج توجه به طبیعت در آثار معماری و نیز توجه به تندیس گرایی در کارهای لوکوربوزیه و لوید رایت موجب تنوع یافتن احجام مدرن ساده شد.
از اواسط قرن بیستم در مورد اصول معماری مدرن شک پدید آمد و عده ای به سادگی بسیاری از اثار مدرن و عده ای دیگر به بی توجهی ان به فرهنگ و تاریخ انتقاد کردند. انتقاد ازمدرنیسم در دهه ۶۰ قرن بیستم فزونی یافت، و در ادامه آن پست مدرنیسم پدید آمد . ساختار گرایی (کانستراکتیویسم) در اوایل قرن بیستم شکل گرفت و مدتی مورد توجه برخی از هنرمندان بود ولی بعد از ان مورد انقاد قرار گرفت و سبک جدیدی به نام دیکانستراکشن پدید آمد. گسترش تکنولوژی موجب شکل گیری مکتب دیگری با عنوان های-تک (Hightech) و سپس کاربرد تکنولوژی همراه با توجه به زیست مدرن باعث پدید آمدن اکوتک شد . هندسه فراکتال و فولدینگ از دیگر گرایش های پدید امده در معماری غرب به شمار می آیند.


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پاورپوینت تحلیل و بررسی انواع معماری مدرن,دانلود رایگان پاورپوینت بررسی انواع معماری مدرن,پاورپوینت رایگان بررسی انواع معماری مدرن,انواع معماری مدرن,پاورپوینت رایگان معماری مدرن,پاورپوینت بررسی معماری مدرن,تحقیق معماری مدرن,معماری مدرن