فروردین 12, 1402

پاورپوینت تحلیل و بررسی انواع سقف ها

پاورپوینت تحلیل و بررسی انواع سقف ها

پاورپوینت تحلیل و بررسی انواع سقف ها دارای 170 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 168
حجم 2479 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی ppt
دسته بندی پاورپوینت معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب : 


مقدمه

انواع سقف ها

سقف چوبی

سقف طاق ضربی

سقف تیرچه بتنی و بلوک 

سقف تیرچه فلزی و بلوک

سقف پوسته بتنی

دال ها

سقف کاذب

سقف کرمیت

سقف نیازیت 

سقف سیاک

سقف های مجوف بادکنکی    

سقف  روفیکس

سقف کامپوزیت 

منابع

بخشی از متن پاورپوینت :


مقدمه

سقف ساختمان ها را به دلایل مختلف و با توجه به نوع کاربری با چند نوع مصالح و روش های خاص ، اجرا می کنند که در این پروژه به انواع آن ها و مصالح تشکیل دهنده و نحوه اجرای آن ها بطور کامل اشاره می کنیم.

علل رویکرد و روی آوری به سقف چوبی :

امروزه این نوع سقف کمتر جایی کاربرد دارد. هنوز هم این قبیل سقف ها در مناطق کویری ایران و روستا ها بر اساس یک سنت کاربرد دارد. متأسفانه این سقف ها در برابر خطرات ناشی از زلزله هیچ گونه مقاومتی از خود نشان نداده و فرو می ریزد.

مصالح بکار رفته در سقف های چوبی از لایه بالا به لایه پایین :

کاه گل
خاک رس کوبیده شده
شیره انگور
شفته آهکی یا رس کوبیده شده
گل رس
حصیر یا سقط (تشکیل شده از: توفال – شاخ وبرگ – حصیر – نی) 

روش اجرا سقف های چوبی 

اگر زیر سقف چوبی اندود شود از چوب های کوچکی استفاده می گردد. چون چوب های کوچکی که با اره بریده نشده اند و به وسیله تیشه به چوب های نازک تر تبدیل شده اند دارای سطوح ناصاف می باشند اندود بخوبی به آن گیرش می یابد. طول چوب ها تقریبا 30 الی 40 سانتی متر می باشد. فاصله چوب ها از یکدیگر برای نگهداری اندود قابل اهمیت است. اندود در این فواصل نفوذ و سبب گیرایی اندود به توفال می گردد. به منظور عدم ترک خوردگی اندود چند تیر چوبی از وسط بریده شده و    پایین تر از تیرهای اصلی نصب می شود زیرا این تیرهای چوبی به تیر های نازک تری که از وسط  بریده شده اند نصب می شوند.در این حالت توفال ها به لایه های مزبور میخ می شوند. در این روش ، اندود ترک نخورده و فضای خالی بین سقف و اندود از نقطه نظر عایق حرارتی، عایق بسیار خوبی برای جلوگیری از سرما و گرمــا مـی باشد و ســطح اندود کاری صاف اجرا می شود. قابل توجه اینکه در مواردی به منظور جلوگیری از عدم ترک خوردگی اندود به آن موی بز نیز اضافه می شود.


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

دانلود پاورپوینت تحلیل و بررسی انواع سقف ها,پاورپوینت تحلیل و بررسی انواع سقف ها,دانلود رایگان پاورپوینت تحلیل و بررسی انواع سقف ها,بررسی انواع سقف ها,پاورپوینت انواع سقف ها,انواع سقف ها ,تحقیق انواع سقف ها,سقف ها