فروردین 8, 1402

پاورپوینت بررسی وضعیت هنر معماری در دوره تیموریان

پاورپوینت بررسی وضعیت هنر معماری در دوره تیموریان

پاورپوینت بررسی وضعیت هنر معماری در دوره تیموریان دارای 79 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 79
حجم 4073 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی ppt
دسته بندی پاورپوینت معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب :


چکیده
مقـدمه
وضعیت اجتماعی مردم در دوران تیموریان
آشنایی با مغولان 
تأثیر تفکر اومانیستی در معماری رنسانس و تیموریان 
ظهور تیموریان 
نتایج حمله های تیمور 
بناهای ساخته شده زمان تیمور
عصر پس از تیمور
جانشینان تیمور 
آثار به جای مانده از عصر تیموریان در نقاط دیگر ایران 
بناهای عصر تیموری در تربت جام 
فعالیت معماری در قلمروی سلسله های ترکمان 
میراث تیموریان در اختیار صفویه
یکصد و پنجاه سال تهاجم 
نتیجه گیری 

 

بخشی از متن پاورپوینت :


چکیده 

تیموریان سلسلهای بودند که اواخر قرن هشتم هجری، با حمله تیمور گورکانی به ایران و تصرف این کشور، روی کار آمدند و بیش از یک قرن، یعنی تا زمان ظهور صفویه روی کار بودند. ظهور آنها در شرایط خاصی از وضعیت ایران صورت گرفت؛ زیرا فاصله مرگ آخرین خان مغول (ابوسعید) تا ظهور تیمور، حدود نیم قرن طول کشید که در این مدت، حکومت واحد و مقتدری در ایران نبود و دولتهای محلی بر سر قدرت درگیر بودند. پس اوضاع ایران، حضور یک قدرت یکپارچه را میطلبید. تیموریان نیز مانند مغولان با هرج و مرج و کشتار فراوان در نقاط مختلف ایران روی کار آمدند؛ اما به سرعت جذب فرهنگ و تمدن ایران شدند و خود نیز بر غنای آن افزودند. هنرهای بسیاری در این دوره به شکوفایی رسید که از جمله آن میتوان به هنر معماری اشاره کرد. نمونه آشکار آن، بناهای شهر هرات است که به خصوص در زمان جانشینان تیمور به اوج زیبایی و عظمت رسید. در برخی دیگر از شهرها نیز آثار معماری از آن عصر به جا مانده است. هنرهای بسیاری در این دوره به شکوفایی رسید که از جمله آن میتوان به هنر معماری اشاره کرد. نمونه آشکار آن، بناهای شهر هرات است که به خصوص در زمان جانشینان تیمور به اوج زیبایی و عظمت رسید. در برخی دیگر از شهرها نیز آثار معماری از آن عصر به جا مانده است. 

مقدمه

انسان بعد از غذا و لباس، به سرپناه نیاز دارد. در ابتدا این سرپناه صرفاً در حد برطرفکردن نیاز ساخته میشد؛ اما کمکم فن و هنر معماری پدید آمد و سپس تکامل یافت. هنر، یکی از موهبتهای خداوند به انسان است. معماری از هنرهای برجسته و شاخص ایرانیان است که به خصوص، پس از اسلام رونق یافت و به سبک خاصی از معماری تبدیل شد که آن را «معماری ایرانی- اسلامی» مینامیم. آثار باستانی به جا مانده از قبل از اسلام، نشان از این دارد که روح تمامی رشتههای هنری و از جمله معماری، در نهاد ایرانیان بوده است و حتی اعراب مسلمان که در زمان انحطاط ساسانیان به ایران وارد شدند، تحت تأثیر این هنر قرار گرفته و از آن در ساخت و ساز شهرها و خانههایشان استفاده کردند. 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پاورپوینت بررسی وضعیت هنر معماری در دوره تیموریان,دانلود رایگان پاورپوینت بررسی وضعیت هنر معماری در دوره تیموریان,پاورپوینت رایگان بررسی وضعیت هنر معماری در دوره تیموریان,پاورپوینت بررسی هنر معماری در دوره تیموریان,هنر معماری در دوره تیموریان,بررسی هنر معماری در دوره تیموریان,تحقیق هنر معماری در دوره تیموریان,پاورپوینت هنر معماری در دوره تیموریان