فروردین 12, 1402

پاورپوینت بررسی نماد پردازی عدد و شکل در معماری

پاورپوینت بررسی نماد پردازی عدد و شکل در معماری

پاورپوینت بررسی نماد پردازی عدد و شکل در معماری دارای 34 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 34
حجم 5150 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی ppt
دسته بندی پاورپوینت معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب :


مقدمه
عدد صفر
تناظر عدد یک / نقطه
تناظر عدد دو / خط
تناظر عدد سه / مثلث
تناظر عدد چهار / مربع
تناضر عدد پنج
تناظر عدد شش / شش ضلعی
تناظر عدد هفت / هفت ضلعی
تناظر عدد هشت / هشت ضلعی
تناظر عدد نه / نه ضلعی
تناظر عدد دوازده
تناظر عدد سیزده
عدد سی و سه

 

بخشی از متن پاورپوینت :


مقدمه

اعداد در معماری به طرق گوناگون کاربرد می‌یابند و در متعالی‌ترین شکل، کاربردی نمادین داشته و دارند. نماد، جانشین رمزآلود یک مفهوم و تصویر است که به صورت ناخودآگاه درک می‌شود.

عدد صفر 

عدد صفر در میان رشته اعداد با آنکه اکنون در ریاضیات، نخستین عدد به شمار می‌رود، ولی به گواهی تاریخ پیشینه‌ای کوتاه‌تر از دیگر اعداد دارد . زیگفرید هونکه در این باره می‌نویسد: «رقم صفر در حدود ۴۰۰ میلادی به گونه عددی مستقل که پُر کننده جای خالی بود در نوشته‌های هندیان ظاهر گردید، آنان برای نشان دادن جای خالی یک عدد نمادی به‌صورت یک دایره یا نقطه بکار بردند.»
این عدد تخم کیهانی و دارای ماهیت دوگانه است و تمامیت را نشان می‌دهد. شکل آن به صورت دایره میان تهی، هم پوچی و هم تمامیت زندگی را، در دایره نشان می‌دهد .


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پاورپوینت بررسی نماد پردازی عدد و شکل در معماری,بررسی نماد پردازی عدد و شکل در معماری,نماد پردازی عدد و شکل در معماری,پاورپوینت نماد پردازی عدد و شکل در معماری,اعداد در معماری,پاورپوینت رایگان اعداد در معماری,دانلود پاورپوینت نماد پردازی عدد و شکل در معماری,عدد و شکل در معماری