فروردین 5, 1402

پاورپوینت بررسی مرمت مدرسه عمادیه در گرگان

پاورپوینت بررسی مرمت مدرسه عمادیه در گرگان

پاورپوینت بررسی مرمت مدرسه عمادیه در گرگان دارای 152 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 152
حجم 63941 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی ppt
دسته بندی پاورپوینت معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب : 


مقدمه 

کلیاتی در مورد استان گلستان و شهر گرگان

موقعیت جغرافیایی استان 

آب و هوا 

ناهمواریها

شهر گرگان

پیشینه تاریخی

کلیاتی در مورد مدارس ایران

آموزش در ایران باستان

فضای معماری مدارس

جایگاه مدرسه در شهر

مسجد جامع ومدرسه 

بازار و مدرسه

محلات مسکونی ومدرسه

شناخت و معرفی اثر

تاریخچه

مطالعات کالبدی

آسیب شناسی

عوامل موثردرتخریب بنا

مسئله تشخیص دربناهای تاریخی 

طرح مرمت

لزوم مرمت این بنا  

مروری برمرمت های انجام شده 

بخشی از متن پاورپوینت :


مقدمه 

درمیان آثارمعماری اسلامی ایران مدارس جایگاه ویژه ای دارند.هرچندنمونه های این بناها، از همه قرون گذشته باقی نمانده است. اما بررسی مصادیق باقی مانده نشان می دهد که مدارس همچون مساجدوآرامگاهها مورداحترام وتوجه خاص مردم بوده وهمواره دربرپایی وزیبایی هرچه بیشترآنها تلاش شده است.
به شهادت متون تاریخی درهمه ی دورانها مدارس بزرگ ومعتبری درشهرهای مختلف این سرزمین وجودداشته است امامتاسفانه آثارتاریخی به جای مانده، همه ی دورانها را در بر نمی گیرد.از جهت معماری بهترین آثار باقی مانده مدارس متعلق به دوران تیموریان ، صفویان و قاجاریان است. در این میان مدارسی که در اقلیم گرم ومرطوب شمال شرق ایران واقع شده اند، به تناسب سایرنقاط ایران کمتر مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته اندو به دلیل شرایط اقلیمی و اجتماعی بیشتر در معرض آسیب جدی قرارداشته اند.این مسئله لزوم تحقیق بیشتر در این مورد را فراهم می نماید. برجستگی این پایان نامه نسبت به پژوهشهای قبلی در بکر بودن موضوع و همچنین ضرورت ارائه طرح های مرمت واحیاء برای این بنا است.

کلیاتی در مورد استان گلستان و شهر گرگان

موقعیت جغرافیایی استان 

استان گلستان با 20328 کیلومترمربع وسعت ، 33/1 درصدازکل مساحت ایران رابه خوداختصاص داده است. این استان ازنظرطول وعرض جغرافیایی بین َ25 و 36 درجه تا َ8 و 38 عرض شمالی از استوا َ50 و 53 تا ً11و 56 طول شرقی ازنصف والنهارگرینویچ قرارگرفته است. این استان ازشمال به جمهوری ترکمنستان ، از شرق به استان خراسان ، از جنوب به استان سمنان و ازغرب نیمی به استان مازندران ونیمی به دریای مازندران محدود می شود.


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

دانلود پاورپوینت بررسی مرمت مدرسه عمادیه در گرگان,پاورپوینت بررسی مرمت مدرسه عمادیه در گرگان,دانلود رایگان پاورپوینت مرمت مدرسه عمادیه در گرگان,مرمت مدرسه عمادیه در گرگان,پاورپوینت مرمت مدرسه عمادیه,مرمت مدرسه عمادیه ,تحقیق مرمت مدرسه عمادیه ,مرمت مدرسه,مدرسه عمادیه