فروردین 5, 1402

پاورپوینت بررسی درون گرایی در معماری ایران

پاورپوینت بررسی درون گرایی در معماری ایران

پاورپوینت بررسی درون گرایی در معماری ایران دارای 31 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 31
حجم 6848 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی ppt
دسته بندی پاورپوینت معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب :


درون گرایی در معماری ایران
معانی درون گرایی
خصوصیات معماری درون گرا
امنیت
محرمیت
درون گرایی، از مهمترین ویژگی‌های خانه‌های سنتی ایران
نتیجه گیری
منابع

 

بخشی از متن پاورپوینت :


درون گرایی در معماری ایران 

معماری و فرهنگ رابطه متقابل و دو سویه دارند، از یک طرف معماری بر فرهنگ تأثیر می‌گذارد و از طرف دیگر فرهنگ نسبت به معماری تأثیر گذار است. از این رو، معماری نقش مهمی در شکل گیری روابط و فرهنگ مردمان دارد. مبحث اساسی در معماری، فضا هست و از آن‌جا که تا حدی رفتار در درون فضا رخ می دهد، می‌توان با مدیریت فضا، رفتارهای داخل فضا را مدیریت کرد.
آنچه که از دیرباز در معماری ایرانی قابل شهود بوده است، درون گرایی در فضای معماری بوده است؛ بدین صورت که در معماری درون گرا، تزئینات به وفور به کار می‌رفت و به بیرون کمتر توجه می‌شد و سادگی در معماری برون گرا رعایت می‌شد. 
در معماری گذشته ایران، فضاهای درون خانه، نیاز اهل خانه را تأمین می­‌کرد و در معماری درون گرا، محرمیت و سلسله مراتب رعایت می‌شد.
با گذشت زمان و از دوران پهلوی به بعد معماری برون گرا، جایگزین معماری درون گرا شد و به تدریج دیوارهای ساده و بی وزن کنار گذاشته شدند و در عوض پنجره‌های متعدد رو به خیابان گشوده شدند و تزئینات و نمای بیرونی ساختمان مورد توجه قرار گرفت. برون گرایی تا حدودی جایگزین درون گرایی شد و پدیده­‌ی درون گرایی کمرنگ شد.


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پاورپوینت بررسی درون گرایی در معماری ایران,درون گرایی در معماری ایران,دانلود رایگان پاورپوینت درون گرایی در معماری ایران,بررسی درون گرایی در معماری ایران,دانلود پاورپوینت درون گرایی در معماری ایران,پاورپوینت درون گرایی در معماری ایران,تحقیق درون گرایی در معماری ایران,تحلیل درون گرایی در معماری ایران,پاورپوینت رایگان درون گرایی در معماری ایران