فروردین 8, 1402

پاورپوینت بررسی خانه آقازاده ابرکوه یزد

پاورپوینت بررسی خانه آقازاده ابرکوه یزد

پاورپوینت بررسی خانه آقازاده ابرکوه یزد دارای 36 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 36
حجم 9485 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی ppt
دسته بندی پاورپوینت معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب :


اَبَرکوه(اَبَرقو) کجاست؟
تاریخچه شکل گیری ابرکوه
برخی آثار تاریخی ابرکوه
بافت قدیم ابرکوه
مجموعه تاریخی آقازاده
خانه آقازاده
معماری خانه آقازاده
بخش های مختلف خانه آقازاده

 

بخشی از متن پاورپوینت :


اَبَرکوه(اَبَرقو) کجاست؟

پیشوند “اَبَر” همان حرف اضافه “بَر” در زبان پهلوی و فارسی باستان است و وقتی به اول نام شهری اضافه می کردند معنای “شهر بالا” به خود می گرفت، که برای بزرگ و بااهمیت جلوه دادن آن استفاده می شد.نآ “اَبَرکوه” شهری در استان یزد و در مسیر اتوبان یزد – شیراز و در میان شهرهای اصفهان، یزد و شیراز قرار دارد. این شهر جزو ۱۴ شهر نمونه گردشگری ایران است، زیرا دارای آثار باستانی (بیش از ۴۰۰ اثر تاریخی با ثبت ۱۴۳ اثر در فهرست آثار ملی ایران ) و طبیعی ارزشمند زیادی است.

تاریخچه شکل گیری ابرکوه

داستان ها یا بهتر است بگوییم افسانه هایی در رابطه با قدمت شکل گیری ابرکوه وجود دارد و با این که چندان تایید علمی ندارد، اما با وجود آثار باقی مانده در این شهر می توان متوجه قدمت زیاد آن شد. بر اساس نوشته های برخی کتب، قدمت ابرکوه بیش تر از شهر یزد و در آن دوران هم طراز با شهری مانند اصفهان بوده است.


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پاورپوینت بررسی خانه آقازاده ابرکوه یزد,دانلود پاورپوینت بررسی خانه آقازاده ابرکوه یزد,بررسی خانه آقازاده ابرکوه یزد,خانه آقازاده ابرکوه یزد,پاورپوینت خانه آقازاده ابرکوه یزد,تحلیل خانه آقازاده ابرکوه یزد,تحقیق خانه آقازاده ابرکوه یزد,پاورپوینت رایگان خانه آقازاده ابرکوه یزد,پاورپوینت بررسی خانه آقازاده یزد,تحلیل خانه آقازاده یزد