فروردین 5, 1402

پاورپوینت بررسی اقلیم گرم و مرطوب

پاورپوینت بررسی اقلیم گرم و مرطوب

پاورپوینت بررسی اقلیم گرم و مرطوب دارای 63 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 63
حجم 11109 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی ppt
دسته بندی پاورپوینت معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب :


انواع اقلیم
اقلیم گرم و مرطوب
ویژگی های معماری بومی اقلیم گرم و مرطوب
اقلیم گرم و مرطوب
عوامل موثر بر اقلیم گرم و مرطوب
رطوبت هوا
تاثیر رطوبت هوا بر انسان
تاثیر تابش افتاب برمنطقه اسایش
تاثیر رطوبت هوا برمنطقه اسایش
تاثیر تابش افتاب بر ساختمان
تاثیر رطوبت هوا بر ساختمان
اقلیم گرم و مرطوب و منطقه اسایش
شهر بندرعباس
شهر برزیل

مشخصات و محسنات ساختمان های سنتی بندرعباس
معایب ساختمان های سنتی بندرعباس
طراحی هفت طرح پایدار
حیاط و فضای سبز داشگاه
ساختمان اموزشی دانشگاه
ساختمان کتابخانه دانشگاه
ساختمان فرهنگی دانشگاه

 

بخشی از متن پاورپوینت :


اقلیم

اقلیم تا آنجا که به آسایش انسان مربوط می شود، نتیجة تأثیر متقابل عناصری چون تابش آفتاب، دما و رطوبت هوا، وزش باد و میزان بارندگی است.

انواع اقلیم

1-اقلیم گرم و مرطوب (سواحل جنوبی)
2-اقلیم گرم و خشک (فلات مرکزی)
3-اقلیم معتدل و مرطوب (سواحل جنوبی دریای خزر)
4-اقلیم سرد و کوهستانی (کوهستان غربی)

اقلیم گرم و مرطوب (سواحل جنوبی)

سواحل جنوبی ایران که به وسیلة رشته کوه های زاگرس از فلات مرکزی جدا شده اند، اقلیم گرم و مرطوب کشور را تشکیل می دهند. از ویژگی های این اقلیم، تابستان های بسیار گرم و مرطوب و زمستان های معتدل است. در این مناطق، حداکثر دمای هوا در تابستان به 35 تا 40 درجة سانتیگراد و حداکثر رطوبت نسبی آن به 70 درصد می رسد. در این اقلیم، رطوبت هوا در تمام فصل های سال زیاد است و به همین دلیل، اختلاف درجه حرارت هوا در شب و روز و در فصل های مختلف کم است.از دیگر ویژگی های این اقلیم، شدت زیاد تابش آفتاب است که در هوای مرطوب این ناحیه باعث خیرگی و ناراحتی چشم می شود. البته شدت پرتوهای خورشیدی مستقیم و پراکندة دریافت شده، به وضعیت هوا بستگی دارد. وقتی آسمان ابری و شیری رنگ است، شدت تابش پرتو پراکنش یافته به حداکثر میزان ممکن می رسد و روشنایی بسیار زیاد آن چشم را آزار می دهد. مقدار پرتو منعکس شده از زمین نیز، به وضعیت ابری بودن آسمان و نوع پوشش زمین بستگی دارد. وقتی آسمان ابری یا سطح زمین پوشیده از گیاه باشد، این مقدار به حداقل می رسد. ولی اگر هوا صاف یا زمین بایر باشد، مقدار پرتو منعکس شده از سطح زمین به حداکثر میزان ممکن خواهد رسید.
شهرهای بندرعباس، جاسک، آبادان و اهواز، از جمله شهرهای این اقلیم است که به نسبت قرار گرفتن در سواحل مختلف و فاصله ای که از دریا دارند، از نظر گرما و رطوبت هوا و میزان بارندگی با هم متفاوت اند. به طور کلی، میزان بارندگی در سواحل خلیج فارس بیشتر و منظم تر است. در حالی که سواحل دریای عمان که تحت تأثیر بادهای موسمی اقیانوس هند قرار دارد، دارای باران های نامنظم و خشک سالی های فراوان است. 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پاورپوینت بررسی اقلیم گرم و مرطوب,بررسی اقلیم گرم و مرطوب,اقلیم گرم و مرطوب,پاورپوینت رایگان بررسی اقلیم گرم و مرطوب,پاورپوینت اقلیم گرم و مرطوب,پاورپوینت اقلیم گرم و مرطوب در معماری,پاورپوینت رایگان اقلیم گرم و مرطوب,دانلود رایگان پاورپوینت اقلیم گرم و مرطوب,پاورپوینت در مورد اقلیم گرم و مرطوب,تحقیق اقلیم گرم و مرطوب