فروردین 5, 1402

پاورپوینت آشنایی با معماری جهان 1175 معماری ساسانیان

پاورپوینت آشنایی با معماری جهان 1175 معماری ساسانیان

پاورپوینت آشنایی با معماری جهان 1175 معماری ساسانیان دارای 26 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 26
حجم 4212 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی ppt
دسته بندی پاورپوینت معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب : 


مقدمه

تمدن ها و سبک های معماری

معماری ایلام قدیم

معماری از حکومت ماد ها

معماری ساسانیان

معماری اشکانیان (پارتیان

استفاده از مصالح بوم آورد

قلعه دختر

استفاده مکرر از طاق و گنبد در بنا های دوره ساسانی

معبد اناهیتا

استفاده از مصالح بوم اورد 

کاخ سروستان 

برج سکوت

ترتیب قرار دادن مرده ها

بخشی از متن پاورپوینت :


مقدمه

تاریخ معماری ایران به دو بخش اصلی ، معماری قبل و بعد از اسلام تقسیم می شود. هر دو بخش معماری ایران، چه بخش قبل از اسلام که دو دوره درخشان طولانی و چندین صد ساله هخامنشی و ساسانی را در بر می گیرد و چه بخش بعد از اسلام که حداقل تا زمان صفوی ، یعنی در یک دوره هزار ساله ، سیر تکاملی مستمری داشته است، از قسمت های مهم تاریخ معماری جهان به حساب می آیند .از کهن ترین بنا های ایران تا بنا های دوران معاصر بیش از ۳هزار سال را در بر میگیرد در تمامی این دوران یک جریان قوی معماری در این کشور وجود داشته که سهم بزرگی در پیشبرد معماری جهان به عهده داشته است .

استفاده از مصالح بوم آورد

قلعه دختر در استان فارس در جاده ی فیروز اباد به شیراز واقع است. قدمت این قلعه به دوره ساسانیان باز میگردد.قلعه دختر اولین بنای گنبد دار ایرانی است این قلعه تماما از سنگ های درشت ساخته شده ولی سنگ های نما همه تراشیده شده اند.


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

دانلود پاورپوینت آشنایی با معماری جهان 1175 معماری ساسانیان,پاورپوینت آشنایی با معماری جهان 1175 معماری ساسانیان,دانلود رایگان پاورپوینت آشنایی با معماری جهان 1175 معماری ساسانیان ,آشنایی با معماری جهان 1175 معماری ساسانیان,پاورپوینت رایگان معماری جهان ,پاورپوینت رایگان معماری ساسانیان,پاورپوینت آشنایی با معماری جهان ,آشنایی با معماری جهان ,تحقیق آشنایی با معماری جهان ,معماری جهان ,معماری ساسانیان